۱۴۰۲ چهارشنبه ۵ مهر
English
صفحه اصلی
1401/03/04 معارفه اولین بخشدار زن دولت سیزدهم  در استان خراسان جنوبی
معارفه اولین بخشدار زن دولت سیزدهم در استان خراسان جنوبی


با حضور مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری صورت گرفت: 
معارفه اولین بخشدار زن دولت سیزدهم  در استان خراسان جنوبی 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سربیشه؛ظهر امروزجلسه تکریم و معارفه بخشدار مرکزی سربیشه با حضور نجمی پور امام جمعه شهر سربیشه، محمدی مدیر کل دفتر امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری، خانم اسدزاده مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری،
لکزایی فرماندار شهرستان، معاونین فرماندار و اعضای شورای اداری شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.
 محمدی مدیرکل دفتر امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری در این جلسه گفت:بخشداری، مرکزمدیریت سیاسی فضا و مرکز حکمرانی و قلمروداری در حوزه بخش است و هدف نهایی مسئولین توسعه و ایجاد امنیت پایدار در قلمرو است که با انجام درست ماموریت های سازمانی و رعایت اصول مربوطه، رضایتمندی جامعه حاصل می شود.
 وی ادراک محیطی و معرفت جغرافیایی قلمرو شناخت وضعیت موجود را از اصول مهم برای مدیریت سیاسی فضا دانست .
مدیرکل دفتر امورسیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری از توزیع ثروت ها، امکانات و فرصت ها به عنوان سه بخش مهم از عدالت فضایی نام برد و از مدیران خواست تمام اهتمام خود را در رسیدن عدالت فضایی که از ماموریت های دولت سیزدهم است بکار بگیرند.
وی با اشاره به ضرورت شناخت وضعیت موجود توسط مسئولین، عنوان کرد : با درک صحیح وضعیت موجود می توان با تکیه بر کار علمی و مستدل، از منافع بخش و شهرستان دفاع کرد و امورات در مسیر پیشرفت و توسعه به  پیش رود.
 وی با اشاره به اینکه یکی از رسالت های دولت توجه به توزیع عدالت در جامعه است؛ افزود : در مقاطعی بانگاه مرکز پیرامون، بسیاری از امکانات و رفاهیات در مراکز متمرکز بود و با فاصله گرفتن از مرکز، مردم از بسیاری از  خدمات  محروم می شدند.
مدیر کل دفتر امور سیاسی ،انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری تصریح کرد: مسائل و مشکلات در سطح شهرستان اولویت سنجی شود و باتدوین نظام مسائل و بهره گیری از دیدگاه ها و نظرات نخبگان علمی و روحانیت، نخبگان ابزاری و مدیران قبلی و سایر لایه های اجتماعی از قبیل سازمان های مردم نهاد، بسیج و... در جهت حل مشکلات جامعه تلاش کرد.
وی رعایت اصول امانتداری، دینداری، کفایت، کارآمدی، پاکدستی و صداقت را از ملاکهای انتخاب بخشداران برشمرد و افزود: مسئولیت امانتی است که بر دوش مدیران است و مدیران باید بر مبنای بیانیه گام دوم انقلاب و سند تحول دولت سیزدهم نهایت تلاش خود را برای خدمت به مردم و رفع مشکلات آنها به کار گیرند.
وی شناخت فرایندها و گلوگاه های فساد خیز و برخورد جدی با آن، تسهیل و روان سازی قوانین و مقررات و پاسخگویی و تکریم ارباب رجوع را از وظایف مهم مدیران برشمرد و افزود : درب اتاق مسئولین باید به روی مردم گشوده باشد و در هر زمان پاسخگوی مطالبات مردم باشند.
 وی از جهاد تبیین به عنوان ضرورت کنونی جامعه نام برد و افزود : طرح مردمی سازی توزیع عادلانه یارانه ها دارای الزام قانونی، الزام عقلی و در راستای فقر زدایی درکشور اجرا شد؛ که متاسفانه علی رغم تکلیف قانونی، ولی در دولت قبل اجرا نشد و ادامه روند قبلی فاصله طبقاتی بیشتر و بهره مندی کشورهای همسایه از یارانه مردم ایران را دربرداشت.
لکزایی فرماندار شهرستان نیز در این جلسه گفت:فلسفه پذیرش مسئولیت در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، جز تلاش و خدمت رسانی صادقانه و بی منت به مردم نیست.
لکزایی با بیان اینکه در دولت مردمی آیت الله رئیسی خط قرمز مسولین باید مردم باشد؛ بر حضور مدیران در بین مردم و پیگیری مشکلات آنها تاکید کرد.
نماینده عالی دولت با تبریک سوم خردادماه سالروز آزاد سازی خرمشهر بر فضا سازی ادارات و همچنین حضور مدیران دستگاه های اجرایی در برنامه محوری گرامیداشت سوم خردادماه تاکید کرد.
وی افزود : رسالتی که در حوزه بخشداری ها می باشد، ارتباط مستمر با مردم و رسیدگی به تقاضاها و مشکلات آنان با حضور میدانی در سطح بخش و نقاط روستایی می باشد.
 نماینده عالی دولت خطاب به بخشدار جدید مرکزی سربیشه گفت : با تعامل، هم فکری و هماهنگی با امام جمعه محترم،اعضای شورای اداری، شوراهای اسلامی و دهیاران ، انشاء الله گام های موثری برای توسعه بخش مرکزی برداشته شود.
همچنین در پایان این مراسم از زحمات و تلاش‌های چندین ساله جابری بخشدار سابق قدردانی شد و خانم صدیقه مقیمی بعنوان اولین بخشدار زن در استان خراسان جنوبی بهنوان بخشدار جدید مرکزی شهرستان سربیشه معرفی گردید.

تعداد بازدید: 606
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal