۱۴۰۲ شنبه ۵ فروردين
English
صفحه اصلی
1401/10/29 اختصاص اعتبار برای حل مشکلات سربیشه پیگیری می شود
اختصاص اعتبار برای حل مشکلات سربیشه پیگیری می شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سربیشه، سید امیرحسین مدنی ظهر امروز دوشنبه (26 دی) در جلسه هم اندیشی و بررسی مشکلات سربیشه اظهار داشت: مشکلات مطرح شده درخصوص شهرستان سربیشه در مرکز پیگیری می‌شود.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با بیان اینکه وضعیت بودجه و منابع در کشور مناسب نیست و برخی پروژه های سفر اول رئیس جمهور در انتظار تامین منابع هستند، افزود: در سفر دوم هیأت دولت به استان، با حضور رئیس جمهور در منطقه محروم لانو، تلاش می‌شود این منطقه طی دو سال آینده در برخی شاخص ها مورد عنایت بیشتر مسئولان قرار گیرد.

وی گریزی به مشکلات مطرح شده توسط نماینده مردم سربیشه و نهبندان در مجلس زد و ابراز امیدواری کرد: در جلسه امروز مرکز، با ارایه مشکلات بتوان به عددی رسید و آن را برای حل مشکلات مطرح شده توزیع کرد.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس سورای اسلامی هم با بیان اینکه در حوزه آب روستایی و عشایری مشکل داریم، خواستار قرار گرفتن تعدادی روستای مهم در ردیف اعتبارات ملی شد و گفت: با اعتبارات استانی حل این مشکل محقق نمی شود.

مصطفی نخعی با بیان اینکه در بحث راه روستایی دو مشکل روکش راه ها و احداث راه جدید وجود دارد، ابراز امیداری کرد: با وجود محدودیت منابع، چنانچه برای احداث و روکش هر کدام 20 میلیارد تومان اختصاص یابد می توان با کمک دیگر ظرفیت ها اقداماتی را انجام داد.

وی در ادامه خواستار تخصیص رقمی برای حمل قیر رایگان برای اجرای طرح هادی روستایی و ... شد.

نماینده مردم سربیشه و نهبندان در خانه ملت اختصاص اعتبارات در قالب تسهیلات برای شرکت های تعاونی با هدف تأمین نهاده های دامی برای سربیشه و نهبندان هر کدام 20 میلیارد تومان را خواستار شد و گفت: با تحقق این مهم شرکت عشایری می تواند نهاده ها را با شرایط در اختیار روستاییان و عشایر قرار دهد.

وی از دیگر مشکلات شهرستان به کمبود اعتبار برای تأمین سرویس مدارس برای دانش آموزان اشاره کرد و افزود: متأسفانه برخی دانش آموزان به همین دلیل ترک تحصیل کرده و به مدرسه نمی روند و مشکل حاد در این زمینه، منطقه درح است.

نخعی خواستار توجه ویژه به شهرستان سربیشه شد و گفت: باید مأموریت روستا، به روستا برگردد و اشتغال روستایی ویژه دیده شود.

در این جلسه برخی نمایندگان، دهیاران و ... به بیان مشکلاتی مانند اشتغال، تصویب سند توسعه سربیشه، ارتقای ادارات سهرستان از نمایندگی به ادارات و ... پرداخته و خواستار حل مشکلات سه بخش شهرستان شدند.

تعداد بازدید: 160
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به استانداری خراسان جنوبی میباشد.
Powered by DorsaPortal